Vítejte

Nacházíte se na stránkách Zahradnictví Lístek v Ředhošti

Předem bychom chtěli upozornit, že tyto stránky slouží pouze jako katalog dostupného zboží, které u nás najdete, nebo si ho přes nás lze objednat.

Co si u nás můžete koupit?

  • Ovocné stromky
  • Okrasné stromky
  • Ovocné keře
  • Okrasné keře
  • Růže
  • Bylinky
  • Akvarijní a jezírkové ryby

Stručně o nás

Zahradnictví Lístek, je rodinná firma sídlící v Ředhošti, která se pomalu rozvíjela od roku 2013. V prodejně lze zakoupit široký výběr ovocných či okrasných stromů a keřů. Specializujeme se zejména na růže,a ovocné stromy, jako jsou například rybízy, angrešty, jabloně či hrušně.

Jak vlastně fungujeme?

Jelikož jsme rodinné zahradnictví, tak nedokážeme obsáhnout kvanta rostlinného materiálu, ale za to se snažíme dobře starat a vyrábět kvalitní rostliny, které zákazníkům vydrží a budou dobře prosperovat v zahradách. Zároveň se ale snažíme o to, aby zákazník u nás sehnal vše, co potřebuje. Aby sazenice rostlin našim zákazníkům dobře rostly, je nutné o nich něco vědět. Proto, je vždy na prodejně zahradnice či zahradník, který Vám odborně poradí se vším, co se týče pěstování a péče o rostliny, nebo s nežádoucími škůdci či houbovými chorobami. A pokud si nevíte se zahradou vůbec rady, nevadí. Poskytujeme i návrhové a realizační služby.

Pokud už u nás někdo byl a teprve teď si prohlíží internetové stránky, zjistí, že v zahradnictví je toho mnohem více než nabízíme na internetu. Je to tím, že na naší prodejně máme velmi proměnlivou nabídku sortimentu.

Výroba

Kromě prodejny se staráme o pole, kde pěstujeme sazenice růží, rybízů, angreštů, jabloní, hrušní, meruněk, broskví, nektarinek, slivoní, třešní, višní a malin. Jsme velmi hrdí na naši druhovou skladbu rybízů a angreštů. Vyrábíme přibližně 25 druhů angreštů a 15 druhů rybízů. Je zde možnost dokonce ochutnávky popřípadě samo-sběru plodů v letních měsících, kdy rostliny plodí.

Pokud je někdo milovník růží, určitě by zahradnictví měl navštívit v létě, kdy jsou růže rozkvetlé. Na prodejně máme vysázeno přes 200 druhů růží, z nichž většinu množíme.

Další chloubou jsou ovocné stromy vhodné do malých zahrádek. Co to vlastně znamená? Využili jsme speciálních podnoží, na které jsme naočkovali klasické druhy ovocných stromů, které znáte. Díky těmto speciálním podnožím, které brzdí růst rostliny, je možné mít i vzrůstově poloviční ovocný strom s chutnými plody, bez namáhavých a složitých řezů. Samozřejmě, vyrábíme i klasicky veliké stromy do větších zahrad. Důležité je, že množíme ty druhy, které jsou osvědčené, to znamená, že netrpí houbovými či jinými chorobami nejsou náročné v údržbě a jejich plody jsou opravdu chutné.

Akvarijní a jezírkové ryby

Aby toho nebylo málo, majitel zahradnictví je i vášnivý chovatel akvarijních ryb. Proto s kolegou vytvořili prostor v zahradnictví, kde prodávají akvarijní a jezírkové ryby. Můžete si zde zakoupit i vodní rostliny, krmení a příslušenství k chovu ryb. Akvarijní ryby jsou tedy přímo od majitelů a jezírkové ryby jsou překoupeny z českých chovů. Není problém na pány vznést dotazy, týkající se ryb. Oba jsou to odborníci, kteří se rybám věnují přes dvacet let.