
Keřová Josta

Keřový červený angrešt

Keřový žlutý angrešt

Keřový černý rybíz

Keřový červený rybíz

Keřový bílý rybíz

Rakytník řešetlákový

Líska turecká ´Lombardská´

Víno modré

Víno červené

Víno bílé

Maliník

Beztrná ostružina

Jeřáb černoplodý

Brusnice brusinka

Muchovník olšolistý ´Smoky´

Kamčatská borůvka

Kanadská borůvka
-
Keřová Josta
Kříženec černého rybízu a angreštu
Cena :
120 Kč -
Rakytník řešetlákový
Hippophae rhamnoides
Odrůdy:
Hikul, Leikora, Romeo, JuliaPopis:
Rakytník je opadavá dřevina, tvořící keře nebo malé stromy s nažloutlými květy a oranžovými plody. Je nutné mít samčí a samičí sazenice (je možné mít více samičích sazenic na jednu sazenici samčí). Rakytník je velice odolný vůči suchu, nepříznivým půdním podmínkám a vyhovují mu slunná místa.Cena:
200 Kč -
Líska turecká ´Lombardská´
Corylus colurna
Popis:
Líska turecká je středně velký keř či strom s hustou korunou. Ta je u mladých stromů štíhlá a kuželovitá, v průběhu let se postupně rozšiřuje. Plodem je oříšek, který je obklopen vláknitou číškou.Cena:
200 Kč -
Víno modré
Odrůdy:
Nero, AldenCena:
200 Kč -
Víno červené
Odrůdy:
Ametyst, Jupiter, Pola, Červená ChrupkaCena:
200 Kč -
Víno bílé
Odrůdy:
Prim, Picurka, TalismanCena:
200 Kč -
Maliník
Rubus idaeus
Popis:
Maliník je velmi nenáročný keř co se týče půdy i vláhy. Malině vyhovují slunná místa pro lepší chuť plodů. Údržba je jednoduchá, pouze na jaře zastřihneme výhony přibližně 50 cm od země a odstraníme ty suché.Odrůdy:
Autumn Bliss - Červená stáleplodící malina
Canby - Červená velkoplodá malina
Tulamen - Červená velkoplodá malina
Fall Gold - Žlutá stáleplodící malina
Heritage - Červená stáleplodící malinaCena:
70 KčCena (prostokořenné):
25 Kč -
Beztrná ostružina
Rubus idaeus
Popis:
Plody jsou velké, mají černou barvu a výbornou chuť. Plody jsou vhodné k přímému konzumu, do džemů, marmelád, koláčů a mají spoustu dalších využití. Obří beztrnná ostružina roste ve šlahounech, ze kterých budete sklízet velké množství ostružin.Pěstování:
Brzy na jaře - prvním rokem po výsadbě je možné vybrat pouze ty nejsilnější a nejzdravější šlahouny (5-6šlahounů) a zastřihnout je na polovinu. Ostatní výhony můžeme odstranit. V následujících letech odstraňujeme staré, zaschlé nebo poškozené výhony.Odrůdy:
Navaho
DirksenCena:
150 Kč -
Brusnice brusinka
Vaccinium vitis-idaea
Popis:
Má kulaté plody a jsou až 2 cm velké. Brusinka má kromě jiného mimořádné léčivé účinky zejména na oblast močových cest. Po zasazení do rašeliny dává každý rok bohatou úrodu. Brusinka plodí výborné plody a navíc tvoří keřík, který je na pohled velmi atraktivní.Pěstování:
Brusinka se musí pěstovat ve stínu nebo polostínu a zásadně na kyselých půdách. Nejvhodnější je vybrat pro každou sazenici jamku 30x30x30 cm a naplnit rašelinou.Cena:
100 Kč -
Muchovník olšolistý ´Smoky´
Amelanchier alnifolia ´Smoky´
Popis:
Muchovník má plody jako jako borůvka a proto dostal pojmenování, Indiánská borůvka. Běžná výška je jeden a půl metru.Pěstování:
Muchovník potřebuje půdu bez obsahu vápence, přednost dává rovnoměrnému vlhku, ale nemůže stát ve vodě ani v bahně. Dobře roste v jílu. Ve své domovině je zvyklý na velké množství slunce, při němž nejenom dobře dozrávají plody, ale uchovává si i pěkný tvar keře.Cena:
200 Kč -
Kamčatská borůvka
Lonicera kamchatica
Odrůdy:
Wojtek, Průhonická ZojkaPopis:
Na rozdíl od pravých borůvek nevyžaduje žádný speciální kyselý substrát a je zcela nenáročná na pěstování. Netrpí na škůdce ani nemoci. Plodí v půlce května a plody obsahují vysoké množství vitamínu C a B a důležitých minerálních látek (hořčík, draslík, fosfor, vápník ). V plodech jsou obsaženy důležité antioxidanty a látky s antimikrobiálními účinky. Plody se hodí k přímému konzumu, výborné jsou na džemy a výrobu pálenky.Cena:
150 Kč -
Kanadská borůvka
Vaccinium corymbosum
Odrůdy:
Blue Crop, Spartan, Brigita, Polaris, Gold Traube, BluerayPopis:
Kanadská borůvka je velmi úrodná a nevymrzá. Plody jsou vynikající chuti. Obsahují vitamíny, minerální látky a barviva, které mají mimořádné příznivý vliv na lidský organismus zvyšují obranyschopnost, výborně působí proti průjmům. Částečně pomáhají při léčbě cukrovky, dny a revmatismu.Pěstování:
Pro dobré výsledky při pěstování těchto borůvek je třeba dodržet dva základní faktory: kyselou půdu a dostatek vody. Pokud chceme pěstovat borůvky ve volné půdě, jsme nuceni připravit jámu 0,5 x 0,5 x 0,5 m, kterou vyložíme fólií do které uděláme několik malých dírek a naplníme čistou rašelinou. Po výsadbě do takto připravené země nemusíme první dva roky hnojit a poté přihnojujeme hnojivy na kyselomilné rostliny, nebo speciálními hnojivy na borůvky. Rostliny nevyžadují pravidelný řez, ale cca po čtyřech letech odstraníme staré proschlé větve. Tyto borůvky se dají s velkým úspěchem pěstovat i v nádobách na balkoně či na terase. Musíme pamatovat na to, že čím větší nádoba, tím větší úroda. Tyto borůvky jsou velmi odolné vůči mrazu a dají se pěstovat i v oblastech do 800 m nad mořem.Cena:
200 Kč